Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że Zarząd Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie wydłużył termin składania wniosków o przyznanie stypendium w ramach projektu Wsparcie stypendialne dla uczniów zdolnych – szkolnictwo ogólne – rok szkolny 2021/2022.

Termin naboru wniosków o przyznanie stypendium został wydłużony do dnia  19 listopada 2021 r.

Uprzejmie przypominamy, że termin naboru wniosków stypendialnych upływa 10 listopada br., tj. za 4 dni robocze.
Do 10 listopada wnioski powinny przejść całą ścieżkę wypełniania i składania w  systemie, tj. uczeń – dyrektor szkoły – urząd oraz zostać wdrukowane, podpisane i wysłane w wersji papierowej z załącznikami do urzędu (decyduje data stempla pocztowego/nadania przesyłki).

Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o bieżące, niezwłoczne wypełnianie w systemie elektronicznym wniosków stypendialnych, drukowanie i przekazanie ich do Urzędu Marszałkowskiego.
Zatem, jeśli na kontach szkół znajdują się już wnioski wypełnione przez uczniów, prosimy o wysyłanie ich na bieżąco.

Pozwoli to uniknąć ewentualnych problemów technicznych. Mogą się takie pojawić w ostatnich dniach naboru wniosków, w przypadku dużej Państwa aktywności w naszym systemie elektronicznym.
Ponadto zwracamy się  prośbą o zapoznanie się z wydrukowanym wnioskiem przed jego podpisaniem i wysłaniem wersji papierowej do Urzędu.
Jeśli po wysłaniu wniosku w systemie i jego wydrukowaniu zauważą Państwo jakieś błędy wymagające poprawienia/wyjaśnienia, prosimy o kontakt telefoniczny z biurem projektów stypendialnych.

Informujemy, że w dniu 25 października 2021 r. Zarząd Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie podjął uchwałę zmieniającą uchwałę w sprawie określenia Regulaminu przyznawania stypendiów w ramach projektu pn. Wsparcie stypendialne dla uczniów zdolnych – szkolnictwo ogólne – rok szkolny 2021/2022.

Uchwała zmieniająca dostępna jest w zakładce: Dokumenty do pobrania.

Przed złożeniem wniosku o przyznanie stypendium bardzo prosimy o szczegółowe zapoznanie się z obowiązującymi warunkami udzielania wsparcia stypendialnego w ramach projektu.

Zarząd Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie w dniu 25 października 2021 r. podjął Uchwałę Nr 324/6457/21 w sprawie ogłoszenia o naborze wniosków o przyznanie stypendium dla uczniów i uczennic ponadpodstawowych szkół prowadzących kształcenie ogólne w ramach projektu pn. Wsparcie stypendialne dla uczniów zdolnych – szkolnictwo ogólne – rok szkolny 2021/2022.

Zgodnie z decyzją Zarządu nabór wniosków o przyznanie stypendium rozpocznie się 27 października 2021 r. o godz. 10:00  i zakończy 10 listopada 2021 r.

Treść informacji znajduje się w zakładce: Dokumenty do pobrania.

Link do narzędzia informatycznego za pomocą którego będą składane wnioski: https://cu.podkarpackie.pl/uslugi/87911

Uczeń / rodzic/ opiekun prawny przed wysłaniem wniosku do szkoły powinien upewnić się, czy jego szkoła dokończyła aktywację konta szkoły na portalu.

Zarząd Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie Uchwałą Nr 311/6214/21 z dnia 14 września 2021 r. określił Regulamin przyznawania stypendiów w ramach projektu pn. „Wsparcie stypendialne dla uczniów zdolnych – szkolnictwo ogólne – rok szkolny 2021/2022” wraz z załącznikami.

Regulamin przyznawania stypendiów wraz z załącznikami dostępny jest do pobrania w zakładce Dokumenty do pobrania.

W Regulaminie przyznawania stypendiów zawarte zostały szczegółowe informacje nt. zakresu wsparcia, form wsparcia, kryteriów udzielania stypendiów, przetwarzania danych osobowych uczestników projektu, trybu postępowania w sprawie o przyznanie stypendium, oceny formalno – merytorycznej wniosków oraz udziału w projekcie.

W załącznikach do Regulaminu przyznawania stypendiów określone zostały:

1. Ramowy wzór wniosku o przyznanie stypendium w ramach projektu.
  2. Wytyczne Beneficjenta w zakresie ustalenia składu rodziny ucznia i sytuacji materialnej rodziny ucznia na potrzeby realizacji projektu.
  3. Wzór umowy o przekazywanie stypendium.
  4. Ramowy wzór sprawozdania z realizacji IPR w ramach projektu.